Na czym polega laserowe leczenie trądziku?

Na czym polega laserowe leczenie trądziku?

Coraz więcej osób decyduje się na leczenie problemów skórnych. Wiele z nich decyduje się na laserowe usuwanie trądziku. W ten sposób uzyskujemy szybkie i widoczne efekty. Takie leczenie nie ma również skutków ubocznych, a żołądek nie jest obciążony przez antybiotyki. Na czym jednak polega laserowe leczenie trądziku Łódź? Tego dowiecie się w tym tekście!

Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy leczenie laserowe jest skuteczniejsze od leczenia farmakologicznego. Ciężko jednak stwierdzić, które rozwiązanie jest lepsze. Wszystko tak naprawdę zależy od przyczyn trądziku. Często łączy się obydwie metody, ale jeśli choroba wynika z zaburzeń hormonalnych, metoda leczenia z zewnątrz się nie sprawdzi. Konieczna wtedy będzie terapia polegająca na uregulowaniu gospodarki hormonalnej organizmu.

Jak wygląda przebieg laserowego usuwania trądziku?

W niektórych przypadkach, aby uzyskać widoczny efekt poprawy wystarczy tylko jeden zabieg. Niestety nie zawsze jest to możliwe, dlatego warto przygotować się na kilka sesji. Czasami konieczne może być wykonanie serii dziesięciu zabiegów, a później powtarzania raz na kilka tygodni zabiegu przypominającego.

Jeden taki zabieg trwa od 15 do 20 minut. Wyróżnia się obecnie dwie metody wykonywania zabiegu laserowego. Jest to frakcjonowanie nieablacyjne, które jest mniej inwazyjne oraz połączenie frakcjonowania z ablacją, które jest bardziej inwazyjne.

Podczas pierwszej metody światło lasera dociera do głębokich warstw skóry. Tworzymy dzięki temu w nich mikrouszkodzenia, których zadaniem jest pobudzić skórę do regeneracji i unormowanie pracy gruczołów łojowych. Warto zaznaczyć, że metoda ta nie narusza naskórka.

Druga metoda polega na zastosowaniu zabiegu usunięcia części naskórka oraz skóry. W ten sposób odblokowane są gruczoły łojowe i można usunąć bakterie, które się w nich gromadzą. Oczywiście proces gojenia oraz regeneracji przebiega dłużej. Okres rekonwalescencji jest dłuższe ze względu na większą inwazyjność.

Usuwanie trądziku różowatego

Ciekawe jest to, że laser ten ma zastosowanie również w leczeniu trądziku różowatego. Może on usuwać zaczerwienienia i poszerzone naczynka. Pobudza również procesy regeneracyjne tak samo, jak w przypadku pospolitego trądziku. W poszerzonych naczynkach znajduje się hemoglobina, która wychwytuje światło lasera i nie narusza dzięki temu zdrowej skóry. Metoda ta jest mało inwazyjna.

Koszt

Koszt całej terapii będzie się oczywiście różnił w zależności od tego, ile sesji będziemy potrzebować na poradzenie sobie z trądzikiem. Warto pamiętać, że laserowe usuwanie trądziku pomaga nie tylko złagodzić i usunąć niedoskonałości skóry, ale także poprawia ono ogólną kondycję oraz wygląd skóry. Jest to więc bardzo korzystne rozwiązanie zarówno dla osób, które mają poważny problem z trądzikiem, jak i dla tych, którzy chcą poprawić sobie kondycję swojej skóry.

Podsumowanie

Laserowe usuwanie trądziku jest bardzo skuteczną metodą na pozbycie się niedoskonałości skóry. Warto pamiętać o tym, że w przypadku problemów hormonalnych powinniśmy się zdecydować także na leczenie farmakologiczne. W ten sposób skutecznie pozbędziemy się problemu skórnego i będziemy mogli cieszyć się zdrową i piękną skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *