Czy warto zdecydować się na esperal?

Czy warto zdecydować się na esperal?

Wszyscy bardzo dobrze wiedzą, że alkoholizm to poważne uzależnienie. Liczba alkoholików ciągle rośnie, a proces leczenia tego uzależnienia jest skomplikowany. Warto jednak wiedzieć, że wyjście z tej choroby jest możliwe. Przede wszystkim pomóc nam w tym może terapia. Regularne spotkania z psychoterapeutą pomogą nam w przejęciu kontroli nad swoim życiem. Istnieją jednak dodatkowe metody, które mogą nas wspomóc w walce z alkoholizmem. Mowa tutaj o esperalu, czyli wszywkach alkoholowych. Poniżej dowiecie się czym one są oraz czy warto się na nie zdecydować.

Czym jest esperal?

Wszywki alkoholowe to tabletki, które przeznaczone są do implantacji podskórnej. W swoim składzie posiadają one disulfiram. Dzięki niemu po spożyciu alkoholu pacjent będzie odczuwał bardzo nieprzyjemne dolegliwości. Esperal skutecznie blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, który bierze udział w metabolizmie alkoholu. Przez taką blokadę w organizmie człowieka gromadzi się aldehyd octowy powodujący zatrucie alkoholowe.

Wystarczy poczekać 10 minut na pierwsze efekty po spożyciu alkoholu. Do nieprzyjemnych objawów zaliczamy między innymi nudności, wymioty, duszności, zaczerwienienie twarzy, przyspieszone bicie serce czy zawroty głowy. Esperal wszywany jest tylko za zgodą pacjenta. Sam zabieg przeprowadza doświadczony lekarz. Wszywka jest wszczepiana podskórnie. Działa ona przez około 8 miesięcy.

Czy esperal jest skuteczny?

Trzeba pamiętać o tym, że ta metoda walki z alkoholem nie jest niezawodna. Jest to jedynie element terapii, który może nam pomóc w odstawieniu używki. Niektórzy po usunięciu wszywki alkoholowej od razu wracają do picia. Dlatego wielu lekarzy poleca łączenie esperalu z terapią. W ten sposób możemy liczyć na najlepsze efekty. Bardzo ważne jest odpowiednie wsparcie, dzięki któremu będziemy czuli się bezpiecznie. Warto unikać towarzyskich spotkań, gdzie jesteśmy namawiani do picia alkoholu. Więcej informacji znajdziesz na https://esperallodz.com/

Wszywki alkoholowe nie są dostępnym rozwiązaniem dla każdego. Jak każdy lek, posiadają one pewne przeciwskazania. Przede wszystkim esperal nie jest dla osób ze schorzeniami sercowo-krążeniowymi. Pacjenci posiadający zaburzenia psychiczne również powinny unikać stosowania wszywek. Kobietom w ciąży natomiast zaleca się konsultację z lekarzem przed takim zabiegiem.

Disulfiram jest więc substancją, która powoduje nieprzyjemne objawy dla organizmu. Negatywne dolegliwości powinny przełożyć się na psychikę pacjenta. Posiadając wszywkę alkoholową spożywanie alkoholu ma wiązać się z czymś nieprzyjemnym. Zazwyczaj osoby uzależnione od tej używki kojarzą alkohol z czymś przyjemnym i relaksującym. Dlatego ważne jest zmienienie podejścia do tej trującej substancji.

Niektórzy korzystający z tej metody wiążą jednak nieprzyjemne objawy z samą wszywką. Jest to błędne podejście, ponieważ zadaniem esperalu jest zwiększenie wrażliwości na spożywany alkohol. Tym samym potęguje on negatywne reakcje, które zachodzą po wypiciu używki. Pacjent stosujący wszywki alkoholowe musi więc wykazać motywację do rzucenia picia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *