Kiedy warto korzystać z odżywek białkowych?

Kiedy warto korzystać z odżywek białkowych?

Temat aktywności sportowej na przestrzeni kilku ostatnich lat zrobił się bardzo popularny. Dzięki internetowym mediom obserwujemy sportowe działania celebrytów. Wbrew pozorom jest to bardzo dobre zjawisko, gdyż wpływa to również na nasze życie. Przeciętny człowiek coraz częściej decyduje się na regularne uprawianie jakiegoś sportu  – wszystko po to, aby zdobyć wymarzoną sylwetkę, lub po prostu – dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Równolegle do rozmów na temat sportów pojawiają się tematy odpowiedniej suplementacji. Chyba największym i najbardziej popularnym suplementem jest odżywka białkowa. O ile jak najbardziej jest to przydatny składnik dla naszego codziennego życia – o tyle należy mieć na uwadze kilka reguł, dzięki którym ich efektywność znacznie zwiększy się dla naszego ciała. Kiedy warto korzystać z odżywki białkowej?

Świetne uzupełnienie naszej diety

Odżywka białkowa niewątpliwie jest świetnym uzupełnieniem naszej codziennej diety. Białko jest pożądanym makroskładnikiem, który należy dostarczać w odpowiedniej ilości do naszego organizmu. Często bywa to jednak trudne, dlatego z pomocą przychodzi nam właśnie odżywka białkowa. Jest to świetne uzupełnienie diety, jednak trzeba pamiętać o tym, że odżywka białkowa nie może całkowicie zastąpić naturalnego źródła białka w pokarmach. Odpowiednia stosowana ilość wedle zaleceń specjalistów będzie dla nas jak najbardziej wystarczająca. Zatem jeżeli nie jesteś w stanie w swojej diecie dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości białka – z czystym sumieniem możesz sięgnąć po odżywkę białkową!

Jaka pora dnia jest najlepsza do spożycia odżywki białkowej?

Tutaj zdania są podzielone i w Internecie można znaleźć różne odpowiedzi. Niewątpliwe najlepszą porą po sięgnięcie po odżywkę białkową jest ranek. Wówczas nasz metabolizm działa jak najbardziej optymalnie, a białko wchłania się zdecydowanie najszybciej. Dlatego świetnym rozwiązaniem będzie białkowy shake do naszego śniadania.

Drugą porą kiedy warto sięgnąć po odżywkę białkową jest czas po treningu. Wiele osób błędnie sięga po to natychmiast po skończonym treningu. Jak najbardziej jest to błąd, gdyż od razu po treningu organizm stara się optymalnie zregenerować, dlatego energia na wchłanianie białka jest tutaj ograniczona. Najlepszym rozwiązaniem będzie odczekanie 15-20 minut i następnie można z czystym sumieniem zaaplikować odżywkę białkową. Takie rozwiązanie będzie dla naszego organizmu najbardziej optymalne.

Pamiętaj, aby sięgać po sprawdzone i znane marki

O ile sport stał się niezwykle popularny, o tyle powstało mnóstwo słabszych jakościowo marek suplementacyjnych. Jeżeli chodzi o odżywkę białkową, powinieneś sięgać po odpowiednią jej jakość (np. takie odżywki białkowe). Dlatego decyduj się na sprawdzone i polecane marki, a będziesz mógł się cieszyć dobrej jakości białkiem. Pamiętaj – nie zastępuj naturalnego białka z pokarmów całkowicie! Odżywka białkowa ma Ci służyć jako dodatek do diety, który uzupełni niewielkie niedobory białka w ciągu dnia.

One thought on “Kiedy warto korzystać z odżywek białkowych?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *