Pieluszki wielorazowe – dlaczego warto ich używać?

Pieluszki wielorazowe – dlaczego warto ich używać?

Pieluszki wielorazowe najczęściej kojarzą się nam z pieluszkami tetrowymi oraz ceratką. Taki system był stosowany, kiedy pieluszki jednorazowe były drogie i trudnodostępne, kojarzyły się z luksusem. Nowoczesne pieluszki wielorazowe wyglądają teraz zupełnie inaczej, są ekonomiczną alternatywą dla jednorazówek, są bardziej ekologiczne oraz estetycznie wyglądają. 

Skład pieluszek

 

W przypadku pieluszki jednorazowej nie jesteśmy w stanie powiedzieć z jakich materiałów jest ona zrobiona. Nie wiemy, co dotyka skóry okolic intymnych naszego dziecka, która jest tak delikatna. Wiemy za to, z jakich materiałów są zrobione pieluszki wielorazowe. W przypadku pieluszek z firmy Lulii warstwy chłonne są wykonane z biobawełny oraz wiskozy bambusowej. Warstwa, która chroni ubranko przed zamoczeniem, to materiał PUL – zalaminowany poliester, który jest paroprzepuszczalny. Dzięki pieluszkom wielorazowym skóra dziecka się nie przegrzewa. Tutaj macie link, gdzie możecie poczytać i dokładnie sprawdzić ich ofertę: https://lulli.pl/pl/c/PIELUSZKI-WIELORAZOWE/19 .

 

Zalety pieluszek wielorazowych

 

Przede wszystkim pieluszki wielorazowe są ekonomiczne. Na pierwszy rzut oka cena jednej pieluszki może was przerażać, ale weźcie pod uwagę, że takie pieluszki służą przez cały okres pieluchowania, czyli przez około 2 lata. W ciągu tygodnia trzeba z kolei kupić kilka paczek jednorazówek, które potem wyrzucacie do kosza. Podliczając wszystkie koszta, w tym prania i wody, wydacie mniej na pieluszki wielorazowe niż jednorazowe w okresie pieluchowania dziecka. Druga sprawa to ekologia. Pieluszek wielorazowych używacie wielokrotnie, więc produkujecie mniej śmieci. Następna zaleta to estetyka pieluszek wielorazowych. Mają one unikalne wzory, które sprawiają, że aż chce się zmieniać pieluszkę. Możecie wybierać spośród motywów zwierzęcych, kwiatowych, muzycznych, a nawet podróżniczych. Takie pieluszki mogą stanowić idealne uzupełnienie dziecięcej stylizacji. Bardzo ważną przewagą pieluszek wielorazowych jest to, że świadomie możecie wybrać, jaki materiał dotyka delikatnej skóry waszego dziecka, czy to biobawełna czy wiskoza bambusowa. Pełnego składu jednorazówki nie znamy.

Rodzaje pieluszek wielorazowych

 

Jest kilka systemów pieluchowania wielorazowego, żeby każdy mógł znaleźć idealne rozwiązanie dla siebie, a także żeby dziecku było jak najwygodniej.

Otulacz + wkład

Otulacz jest tutaj zewnętrzną warstwą, tą nieprzemakalną. Możecie wybrać otulacz wełniany lub z materiału PUL. Do otulacza wkładacie wkład chłonny. Wkład należy wymieniać po każdym zasiusianiu. Otulacza możecie użyć ponownie, jeżeli nie jest zabrudzony. Później wszystko razem trafia do prania. Na jeden dzień dobrze jest mieć około 6-8 otulaczy i dwa razy tyle wkładów.

Pieluszka kieszonka + wkład

Kieszonka różni się od otulacza tym, że wkład chłonny chowamy do kieszonki zrobionej z materiału chłonnego, która jest przyszyta do warstwy nieprzemakalnej. Tutaj już całość musi trafić do prania do zasiusianiu. Jest to wygodna opcja pieluchowania, bo przesuwanie się wkładu jest ograniczone wewnątrz kieszonki.

AIO, czyli All-In-One

To pieluszka “wszystko w jednym” – wkład chłonny jest do niej przyszyty, nie musicie go dobierać i wkładać jak w przypadku kieszonki i otulacza. To najłatwiejsza pieluszka w użyciu, mamy chętnie pakują je na spacery, poradzą sobie z nią babcie czy panie w żłobku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *