Jak zdrowo korzystać z klimatyzacji domowej?

Jak zdrowo korzystać z klimatyzacji domowej?

Bardzo często mówi się o tym, ze klimatyzacja domowa negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Skąd się wzięło to stwierdzenie i czy rzeczywiście jest prawdziwe? Tu jest bardzo dobry serwis klimatyzacji Poznań.

Klimatyzacja sama w sobie jest jak najbardziej bezpieczna w użytkowaniu dla naszego zdrowia. Nie wywołuje żadnych efektów ubocznych i można ja używać praktycznie bez przerwy. Zatem dlaczego często pojawiają się tak negatywne opinie na temat klimatyzacji? Otóż, jeżeli korzystamy z niej w sposób nieodpowiedni i bezmyślny – jak najbardziej mogą pojawić się dolegliwości zdrowotne. Dotyczy to nie tylko klimatyzacji domowej, ale również klimatyzatorów samochodowych. Jakie negatywne skutki wywołuje na nas nieprawidłowe korzystanie z klimatyzacji i jak im zaradzić?

Negatywny wpływ klimatyzacji na zdrowie

Przede wszystkim gwałtowna zmiana temperatur prowadzi do szybkiego przeziębienia się. Pojawiają się problemy z zatokami, gardłem, migdałkami i górnymi drogami oddechowymi. Poza tym intensywne chłodzenie zmniejsza nasz metabolizm. Częste zmiany temperatury prowadzą do bólu głowy i mięśni jak i może pojawić się kaszel i chrypa. Dodatkowo wystawienie na przeciąg spowodowany rozprowadzaniem chłodnego powietrza przez klimatyzator może wiązać się ze wszelkimi problemami reumatycznymi. Nieczyszczony sprzęt może powodować rozprowadzanie bakterii i zarazków w pomieszczeniu. Nadmiernie zbierająca się wilgoć spowoduje pojawienie się grzyba i pleśni. Wszystko to może być powodem wywołania reakcji alergicznych i innych infekcji. Klimatyzację warto regularnie serwisować celem uniknięcia problemów zdrowotnych.

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji?

Jeżeli jesteś już świadomy wszelkich problemów zdrowotnych, które mogą się pojawić przy korzystaniu z klimatyzacji dobrze by było, abyś poznał sposoby prawidłowego korzystania z tego sprzętu. Przede wszystkim odpowiednia różnica temperatur między temperaturą panującą na zewnątrz i tą w środku nie powinna przekraczać 6 stopni Celsjusza. Dzięki temu unikniesz potencjalnych przeziębień. Warto również zadbać o to, aby urządzenie wewnętrzne zostało zamocowane w odpowiednim miejscu. Osoby przebywające w klimatyzowanym pomieszczeniu nie powinny być narażone na przeciąg związany z rozprowadzaniem chłodnego powietrza.

Bardzo ważna jest odpowiednia czystość urządzenia zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego. Dlatego powinno się przeprowadzać okresowe serwisy. Przynajmniej raz na 3 miesiące warto zlecić  czyszczenie urządzeń sprawdzonym profesjonalistom. Sami możemy również podjąć się czyszczenia jednostek. Warto zwrócić szczególna uwagę na filtry, które są najbardziej narażone na zanieczyszczenia – bo przecież je filtrują! Zalecana jest również regularna dezynfekcja sprzętu, aby uniknąć rozwoju bakterii i innych zarazków.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *