Sposoby usuwania rozstępów

Sposoby usuwania rozstępów

Z roku na rok zabiegi estetyczne stają się coraz to bardziej popularne. Ogromny wybór, niskie ceny i łatwość takich zabiegów skutecznie przyciągają uwagę już nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Jednym z najbardziej powszechnych problemów natury estetycznej są rozstępy. Czym one są i jakie skuteczne sposoby ich usuwania warto wybrać?

Czym są rozstępy

Rozstępy to podłużne zmiany naskórne w postaci blizn. Posiadają odcień porcelanowo-biały lub sino-czerwony. Zmiany te tworzą rozległe pasma, które niestety znacznie odróżniają się od zdrowiej skóry, przez co są widoczne i przykuwają uwagę. Najczęściej pojawiają się w takich miejscach jak biodra, ramiona, lędźwie, piersi, pośladki, uda i brzuch.

Dlaczego się pojawiają?

Przede wszystkim ich głównym powodem występowania jest intensywne rozciąganie skóry. Dzieje się tak poprzez szybki przyrost masy ciała uwarunkowany zaburzeniami gospodarki hormonalnej lub złym przyjmowaniem leków farmaceutycznych. Najczęściej pojawiają się w okresie dojrzewania, u kobiet w ciąży i sportowców – w szczególności kulturystów.

Metody usuwania rozstępów

Peeling chemiczny

Wykorzystuje się tutaj kwasy wysokoprocentowe. Najlepszym i najbardziej popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie kwasu glikolowego o stężeniu 70%.  Aby efekt był zauważalny, zabiegi trzeba stosować seriami co około 2 tygodnie. Koszt wynosi od 200 do 300 zł. Efekt jest bardzo dobry, a cena stosunkowo niska.

Mikrodermabrazja

Jedna z bardziej popularnych metod usuwania zmian skórnych. Wykorzystuje się ją zarówno w fazie zapalnej jak i fazie zanikowej rozstępów. Polega na złuszczaniu naskórka w sposób mechaniczna za pomocą diamentowej głowicy. Taki zabieg stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastyny. Tutaj również zaleca się powtarzanie zabiegu co 3 tygodnie. Koszt pojedynczego zabiegu waha się od 150 do 300 złotych.

Mezoterapia igłowa

W tym przypadku aplikowany zostaje kwas hialuronowy za pomocą igły. Usprawnia to mikrokrążenie w tkance podskórnej co pozytywnie wpływa na metabolizm komórek tłuszczowych. Ponadto kwas hialuronowy nadaje skórze jędrność, sprężystość i odpowiednie nawilżenie. Po takim zabiegu wykonywany jest masaż w celu dokładnego rozprowadzenia preparatu.

Fototerapia IPL

Wykorzystuje się tutaj technikę intensywnie pulsującego światła. Zabieg polega na odparowaniu części blizny wraz z jej podgrzaniem do wysokiej temperatury, która umożliwi jej ponowne modelowanie. W tym przypadku istnieje również możliwość wyrównywania przebarwień blizny. Również i ten zabieg wykonuje się seriami w odstępach miesięcznych. Cena pojedynczego zabiegu to około 250 złotych.

Metoda laserowa

Bez wątpienia metoda laserowa jest metodą najskuteczniejszą, a zatem najchętniej wybieraną przez pacjentów. Dzieje się tak dzięki temu, ze laser działa wybiórczo – co oznacza, że wpływa tylko na chory naskórek, czyli rozstępy. Z tego względu należy do najbezpieczniejszych technik. Laser frakcyjny w sposób naturalny pobudza skórę co przyczynia się do powstawania nowego kolagenu oraz elastyny. Złuszczony zostaje również naskórek. W przeciwieństwie do poprzednich metod – przeważnie nie wykonuje się żadnych poprawek, ani kolejnych zabiegów. Laserowe usuwanie rozstępów Łódź znajdziesz choćby tu. Wystarczy tylko jedna wizyta, które koszt to mniej więcej 600 złotych!

Materiał Partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *