Jaki zegarek sportowy wybrać

Jaki zegarek sportowy wybrać

Zegarek sportowy to fantastyczny gadżet dla miłośników fitnessu i aktywnego trybu życia, jednak jak się okazuje nie tylko dla nich. Coraz częściej po zegarki tego typu sięgają również osoby lubiące modne dodatki z szeroką funkcjonalnością i ciekawym designem. Jak wybrać dobry zegarek fitness? Czym kierować się przy zakupie?


Spis treści

Zegarek fitness – jak wybrać

W obecnych czasach wszelkie gadżety elektroniczne cieszą się niezwykle dużą popularnością, dlatego producenci zegarków sportowych prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej zaawansowanych technicznie sprzętów, oferujących ich użytkownikom wiele różnych funkcji i udogodnień. Jak wybrać dobry zegarek dla aktywnych spośród tylu dostępnych na rynku?

Zegarek sportowy – jaki kupić

W czasie poszukiwań zegarka dla aktywnych należy między innymi zwrócić uwagę na jakość wykonania, parametry techniczne i dostępne funkcje. Dobry zegarek powinien być wykonany z najwyższej jakości materiałów, które będą odporne na różne warunki pogodowe i zużycie wynikające z codziennego użytkowania. Osoby płci żeńskiej dużą uwagę przykują zapewne również do aspektów wizualnych gadżetu. Producenci zegarków oferują mnogość kolorów, jak i wzorów. Każdy z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie design. Warto, by wszyscy użytkownicy, bez względu na rodzaj uprawianej aktywności fizycznej, zwrócili uwagę na takie cechy jak gumowa i antyalergiczna bransoleta. Inną dobrą opcją jest skóra lub metal. Paski tego rodzaju dobrze leżą na nadgarstku i są odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne, zapewniając wygodę stosowania.

Przed zakupem warto również przyjrzeć się wyświetlaczowi. Powinno się sprawdzić jego wielkość, jasność oraz sposób podświetlenia. Jest to istotne przykładowo w przypadku potrzeby ustawienia stopera w trakcie wykonywanej aktywności. Wyświetlane cyfry muszą być czytelne i dobrze widoczne. Dla trenujących w każdych warunkach przyda się bardzo czuły ekran dotykowy, który można obsługiwać nawet w rękawiczkach. Ponadto, jako że w przypadku zegarków sportowych istotna jest niezawodna precyzja, dobrym wyborem okażą się zegarki zasilane baterią.

Może Ci się przydać:


Zegarek dla aktywnych – funkcje

Oprócz standardowej funkcji, jaką jest pokazywanie aktualnej godziny, zegarki fitness mierzą przebyty dystans czy pokazują aktualne położenie za pomocą wbudowanego odbiornika GPS. Opcja ta okaże się szczególnie wartościowa dla osób uprawiających sport na świeżym powietrzu. Co więcej, wiele zegarków sportowych posiada aplikacje pozwalające rejestrować cały trening, który potem można przenieść na komputer. Dla aktywnych fizycznie niezwykle przydatna okaże się też funkcja pulsometru. Bez względu na to, jaki rodzaj sportu uprawiamy, dla osiągnięcia zamierzonych wyników koniecznie jest zwracanie uwagi na tętno. Zbyt szybkie bieganie zamiast pozytywnych efektów może spowodować kłopoty zdrowotne, czego każdy miłośnik fitnessu zdecydowanie wolałby uniknąć. Dla walczących ze zbędnymi kilogramami niezastąpiona okaże się opcja mierzenia spalonych kalorii. Jeśli intensywnie trenujemy, warto znaleźć taki zegarek, który będzie posiadał właśnie takie możliwości.

Z kolei dla osób trenujących pływanie kluczowe okażą się takie funkcje jak wodoodporność i wodoszczelność. Z takimi zegarkami można swobodnie i bez obaw pływać w basenie czy też brać prysznic po dowolnym treningu. Bardziej zaawansowane zegarki dla sportowców posiadają specjalne alerty, które poinformują o zdobyciu zaplanowanego celu lub konieczności zrobienia przerwy. Może być to też powiadomienie o tym, że dany użytkownik zbyt długo przebywa w fazie spoczynkowej i przypomni o dostarczeniu organizmowi dawki ruchu.

Sprawdź te zegarki fitnessRecenzja Garmin Vivofit 3 – zegarek dla aktywnych

Zegarek fitness GARMIN VIVOFIT 3 monitoruje każdą aktywność fizyczną bez przerwy. Zgodnie z zapewnieniami producenta, bateria zamontowana w urządzeniu wystarcza na rok użytkowania. Zegarek, oprócz pokazywania godziny, przypomina o ruchu poprzez alert dźwiękowy. Daje też wskazówki dotyczące realizacji celów ustalonych przez użytkownika (takich jak np. dana ilość kroków do przebycia na dzień). Ponadto, gadżet monitoruje sen i analizuje odpoczynek. Dzięki wodoszczelności można korzystać z niego na basenie czy pod prysznicem. Urządzenie wyświetla również takie dane jak kroki, spalone kalorie, przebyty dystans czy minuty intensywnej aktywności.

Zegarek dla aktywnych Garmin Vivofit 3

Co ważne, zegarek sam automatycznie rozpoznaje i rejestruje dany rodzaj aktywności (spacerowanie, pływanie czy bieg). Nie trzeba nic specjalnie włączać w tym celu – urządzenie zrobi to samo. Wielu użytkownikom może szczególnie przypaść do gustu dostęp za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej lub komputera do tzw. Garmin Connect, ponieważ umożliwi to uzyskanie bardziej szczegółowych danych na temat realizacji celów i przebiegu aktywności. Pozwoli to również na zaplanowanie aktywności, zapisanie wyników i podzielenie się osiągnięciami z innymi.

Dostępne są dodatkowe wymienne opaski w różnych kolorach, dzięki czemu można dopasować zegarek do aktualnego ubioru. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą wyglądać stylowo niezależnie od sytuacji, a jednocześnie chcą wciąż monitorować swoją aktywność.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej zegarek sportowy Garmin Vivofit 3


Zegarek fitness Garmin Vivosmart – Test

Kolejna propozycja zegarka sportowego to GARMIN VIVOSMART. Jest to niezwykle wygodna i elegancka opaska ze stale włączonym wyświetlaczem pokazującym dane widoczne nawet w pełnym słońcu. Urządzenie prezentuje takie statystyki jak przebyte kroki, pokonany dystans, spalone kalorie, bieżące tętno, liczba pokonanych pięter czy poziom intensywności aktywności fizycznej. Poprzez sparowanie urządzenia ze smartfonem za pomocą Bluetootha zegarek umożliwia odbieranie powiadomień o wiadomościach SMS, e-mail czy połączeniach, a także powiadomieniach z kalendarzach i mediów społecznościowych. Powiadomienia te sygnalizowane są za pomocą delikatnych wibracji. Po wyświetleniu się komunikatu wystarczy dotknąć ekran i przesunąć po nim palcem, by uzyskać więcej szczegółów.

Zegarek fitness Garmin Vivosmart

Naturalnie, zegarek pokazuje też aktualną godzinę. Dodatkowe funkcje to monitorowanie snu i automatyczne ustalanie celu. Wodoszczelność przyda się tym, którzy chcą bezpośrednio po treningu wziąć prysznic, bez konieczności pamiętania o zdjęciu gadżetu z nadgarstka. Oprócz tego, w długich okresach braku aktywności urządzenie przypomni o niedoborze ruchu i zachęci użytkownika do oderwania się na chwilę od biurka i zrobienia choćby kilku kroków.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej zegarek fitness Garmin Vivosmart


Test Polar A360 – ciekawy zegarek sportowy

Zegarek dla aktywnych POLAR A360 to dobry wybór dla wymagających użytkowników. Urządzenie to pozwala zarówno na monitorowanie całodniowej aktywności, jak również dokonanie pomiaru tętna z nadgarstka oraz zapewnienie spersonalizowanych wskazówek dotyczących treningu. Pomaga to w utrzymywaniu tętna w odpowiedniej dla trenującego strefie i realizowaniu zaplanowanych celów, niezależnie od tego czy biegamy, ćwiczymy na siłowni czy jedziemy rowerem.

Zegarek sportowy Polar A360

Monitor aktywności POLAR A360 mierzy intensywność wysiłku, kroki, kalorie, długość i jakość snu. System podpowiedzi stanowi doskonałą motywację do osiągania dziennego celu. Ekran dotykowy umożliwia odbieranie powiadomień z połączonych urządzeń mobilnych. Alert w postaci wibracji powiadomi przykładowo o nowych postach w mediach społecznościowych czy wydarzeniach z kalendarza. Z kolei w przypadku stałego braku aktywności opaska zawibruje, by przypomnieć o dostarczeniu organizmowi kolejnej dawki ruchu. Przydatny może też okazać się zapis historii treningów wraz z możliwością zaplanowania kolejnych, a także monitorowanie rezultatów i  postępów.

Zegarek łączy styl i elegancję z kompaktową konstrukcją i funkcjonalnością. Producent daje możliwość doboru zarówno koloru, jak i rozmiaru paska. Każdy użytkownik będzie więc w stanie dobrać zegarek do swojego indywidualnego stylu czy nastroju.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej zegarek dla aktywnych Polar A360


Zegarek sportowy Polar LOOP – Recenzja

Polar LOOP to doskonały gadżet dla miłośników fitnessu, którzy chcieliby monitorować swoją aktywność przez cały dzień. Zegarek dostarcza użytkownikom wiele wskazówek i porad, pomagających w pozostawaniu aktywnym w taki sposób, by osiągnąć założony na dany dzień cel. Dzięki funkcji „Podsumowanie aktywności” mamy możliwość odczytania wszystkich informacji o wynikach z każdego dnia, tygodnia czy też miesiąca. Dane te to, między innymi, liczba zrobionych kroków. Oczywiście, odczytamy również aktualną godzinę.

Zegarek sportowy Polar LOOP

Zegarek monitoruje aktywność nie tylko podczas treningu biegowego czy fitness, ale także podczas pływania. Jest to możliwe dzięki wodoodpornej konstrukcji urządzenia. Należy jednak pamiętać, że nie mamy tutaj opcji dokonania pomiaru tętna w czasie pływania, jedynie podczas innych form uprawiania sportu. W oparciu o podaną masę ciała, wzrost, wiek, maksymalne tętno oraz płeć gadżet określi liczbę spalonych kalorii oraz intensywność treningu. Jest to przydatne dla osób chcących poprawić swoją wydolność lub schudnąć.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej zegarek fitness Polar LOOP


Recenzja i test Polar M400 GPS – zegarek fitness

Zegarek sportowy Polar 400 dzięki wbudowanemu modułowi GPS pozwala na monitorowanie tempa, pokonanego dystansu czy wysokości w trakcie treningu, a ponadto pomoże w znalezieniu powrotnej drogi po długim bieganiu. Jest to urządzenie przydatne w planowaniu optymalnych ćwiczeń i motywujące do pobijania własnych rekordów. Do codziennej dawki ruchu zachęci przykładowo licznik pokonanych kroków, spalonych kalorii czy jakości snu, a funkcja monitorowana tętna przyczyni się do zaplanowania możliwie efektywnego treningu.

Polar M400 GPS – zegarek fitness

Za pomocą serwisu internetowego i aplikacji mobilnej można synchronizować swoje wyniki i dzielić się informacjami o swoich sportowych poczynaniach. Funkcjonalność i łatwość dostępu do wszystkich danych to bez wątpienia jeden z większych atutów tego urządzenia. Jedne z ciekawszych informacji, jakie możemy uzyskać za pośrednictwem serwisu internetowego, to czas odpoczynku, jaki powinien upłynąć do czasu kolejnego treningu. Można również odbyć 5-minutowy test mierzący wydolność tlenową. Polar M400 oferuje też zapis historii aktywności z poszczególnych dni, tygodni i miesięcy, co pozwala na sprawdzenie, jakie decyzje przynoszą nam najlepsze efekty. Ponadto, istnieje możliwość zsynchronizowania opaski ze smartfonem, dzięki czemu będziemy otrzymywać powiadomienia z telefonu bezpośrednio na ekranie zegarka.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej zegarek sportowy Polar M400 GPS


Zegarki sportowe – ranking

najlepszy zegarek dla aktywnych
Nazwa Garmin Vivofit 3 Garmin Vivosmart Polar A360 Polar LOOP Polar M400 GPS
 Sprawdź najniższą na rynku cenę  Sprawdź najniższą na rynku cenę  Sprawdź najniższą na rynku cenę  Sprawdź najniższą na rynku cenę  Sprawdź najniższą na rynku cenę
Wymiary [różnią się zależnie od rozmiaru paska] 22,3 x 10,33 x 137-195 lub 22,3 x 10,33 x 165-225 [mm] 21 x 12,3 x 136-187 lub 21 x 12,3 x 180-224 [mm] 23,5 x 13,5 x 130-170 lub 23,5 x 13,5 x 150-200 lub 23,5 x 13,5 x 165-225 [mm] 20 x 10,8 x 145-240 [mm] 38 x 43 x 11,5 [mm] (wymiary samego zegarka bez paska)
Wymiary wyświetlacza 10 x 10 [mm] 25,3 × 10,7 [mm] 13 x 27 [mm] 5 x 17 [mm] 38 mm × 43 mm
Rozdzielczość wyświetlacza 64 x 64 pikseli 160 × 68 pikseli 80 x 160 pikseli Wyświetlacz 85 LEDs 128 x 128 px
Waga 26 lub 28 g 29,6 g lub 32,0 g 31,7 g lub 33,7 g lub 37,3 g 38 g 56,6 g
Bateria 1 szt. CR1632 litowo-jonowa akumulator Li-Po 100 mAh akumulator litowo-polimerowy akumulator litowo-polimerowy
Czas działania baterii 1 rok do 5 dni do 12 dni do 6 dni do 24 dni (do 8 godzin z aktywnym GPS)
Klasa wodoszczelności 5 ATM (50 metrów) 5 ATM (50 metrów) 3 ATM (30 metrów) 2 ATM (20 metrów) 3 ATM (30 metrów)
GPS Nie Nie Tak Nie Tak
Pulsometr Nie Tak Tak Opcjonalnie po dokupieniu nadajnika na klatkę piersiową Tak
Jak nas znalazłeś:
 • zegarek sportowy
 • zegarek fitness
 • zegarek dla aktywnych
 • zegarek sportowy test
 • zegarek fitness test
 • zegarek dla aktywnych test
 • zegarek sportowy porównanie
 • zegarek fitness porównanie
 • zegarek dla aktywnych porównanie
 • zegarek sportowy ranking
 • zegarek fitness ranking
 • zegarek dla aktywnych ranking
 • jaki zegarek sportowy wybrać
 • jaki zegarek fitness kupić
 • ranking zegarków dla aktywnych
 • Garmin Vivofit 3 test
 • Garmin Vivosmart test
 • Polar A360 test
 • Polar LOOP test
 • Polar M400 GPS test
 • Garmin Vivofit 3 recenzja
 • Garmin Vivosmart recenzja
 • Polar A360 recenzja
 • Polar LOOP recenzja
 • Polar M400 GPS recenzja

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (30 votes, average: 4,70 out of 5)

Loading...

2 thoughts on “Jaki zegarek sportowy wybrać

 1. Potrzebuję prosty mocny zegarek z dużymi cyframi czasu. Plus oczywiście stoper, minutnik, i podświetlaną tarczą. Mój styl treningów i życia ogólnie jest taki , że często niszczą mi się zegarki i nie potrzebuje żadnych dodatków takich jak krokomierz, muzyka, gps itp. Proszę o pomoc 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *