Maty edukacyjne dla niemowląt

Maty edukacyjne dla niemowląt

Można wymienić wiele rzeczy, których nie może zabraknąć mając w domu niemowlaka. Jedną z nich z pewnością są zabawki. Coraz większą popularnością cieszą się tak zwane maty dla dzieci stworzone specjalnie dla najmłodszych pociech.


Maty edukacyjne – zalety

Omawiana zabawka dla niemowlaka to bardzo praktyczny gadżet – dziecko nie nudzi się szybko zabawą, a rodzic ma czas dla siebie. Różnorakie elementy produktu takie jak grzechotki, pozytywki, szeleszczące metki czy ruchome części zajmują dziecko na dłużej, zapewniając dużo frajdy. Jednocześnie maluch obserwuje nowe barwy i kształty, dzięki czemu rozwija takie zmysły jak dotyk, wzrok, słuch. Często elementy małego placu zabaw dla dziecka są gryzaczkami, co może okazać się pomocne w okresie ząbkowania. Zabawa na macie zapewni też rozwój umiejętności niemowlęcia, które, jak dobrze wiemy, już po kilku miesiącach życia zaczyna interesować się całym otaczającym światem, wszystko go ciekawi, każdą rzecz chce dotknąć czy wziąć do buzi. Wspomniana zabawka edukacyjna to bezpieczne miejsce dla małego odkrywcy.

Co ważne, maty edukacyjne dla dzieci to zabawki, które wraz ze wzrostem dziecka będą pozwalały odkrywać coraz to nowsze formy zabawy. Warto wiedzieć, że zalecane są one już od trzeciego miesiąca życia. Jest to czas, gdy maluch zaczyna poznawać świat i z ciekawością obserwuje wszystkie swoje zabawki. Poszczególne elementy miniaturowego placu zabaw sprawdzą się świetnie w tym okresie. Nieco później dziecko z łatwością zacznie łapać ruszające się przedmioty i bawić się również za ich pomocą. Z kolei gdy pociecha już trochę podrośnie, będzie mogła próbować raczkować na macie i poznawać kolejne jej funkcje. Dodatkowo, zapewni także miękkie i ciepłe podłoże dla chcącego wszędzie pełznąć brzdąca. Warto wspomnieć, że maty bywają one też świetną atrakcją dla kilkulatków, które kreatywnie wykorzystują ją do swoich zabaw jako wyimaginowany statek, baza czy domek. Co istotne, poprzez skłanianie dziecka do spędzania czasu na brzuszku podczas poszukiwania atrakcji. Jeszcze jedną niewątpliwą zaletą tego typu zabawek jest możliwość łatwego jej transportowania. Tym sposobem możemy wszędzie zapewnić dziecku jego własny kącik zabaw, który dodatkowo zna i lubi. Pomoże to przezwyciężyć lęk i stres związany z odwiedzinami nowych miejsc. Świetna jest także fisher price mata gimnastyczna oraz inne zabawki dla niemowląt.


To również przyda się Twojemu dziecku:


Dobra mata edukacyjna

Dobre maty edukacyjne dla dziecka (jak i inne zabawki edukacyjne) powinny być przede wszystkim bezpieczne, praktyczne i funkcjonalnie zaprojektowane. Należy zwrócić uwagę na jej wielkość – ważne jest, by dzieciaczek mógł się na niej swobodnie poruszać, obracać czy zmieniać pozycje. Same elementy produktu powinny być zdejmowalne, aby je przede wszystkim wyprać, ale też zlikwidować na wypadek gdyby dziecko za którąś zabawką wyjątkowo nie przepadało. Z punktu widzenia wygody, najlepsze będą zabawki, które po złożeniu nie zajmują dużo miejsca. Będzie to atutem również w przypadku chęci wzięcia jej ze sobą, na przykład w podróż. To także świetna gimnastyka dla bobasa.

Dostępne są też produkty wyposażone w specjalne rzepy, które po spięciu tworzą mały kojec, z którego brzdąc na pewno nie wypadnie. Będzie to pomocne zwłaszcza przy najmłodszych pociechach. Dobrze by było, aby elementy małego placu zabaw różniły się od siebie na tyle, by zapewnić pobudzanie różnych zmysłów dziecka. Im więcej atrakcji rozmieszczonych na macie, tym więcej bodźców maluszek otrzymuje, by chwycić dany element czy wyciągnąć dłoń w jego stronę. Pozwoli to na rozwój jego motoryki.

Koniecznie trzeba zwrócić też uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest całość.

Na koniec najważniejsze – czyli bezpieczeństwo. Należy zwrócić szczególną uwagę na zakończenia. Zabawki nie powinny też zawierać żadnych ostrych czy wystających fragmentów. Ciekawa może być także mata z pianinkiem, muzyczne zwierzątka fwt13, mata gimnastyczna 3w1, czy jakakolwiek inna wielofunkcyjna mata.

Sprawdź również te zabawki dla Twoich dzieci:Fisher Price Mata Światło i dźwięk Bebo

 

Fisher Price Bebo Interaktywna Mata Światło i dźwiękJednym z najciekawszych produktów tego typu jest interaktywna zabawka BeBo. Dzięki niej nauka dziecka może odbywać się poprzez taniec. Maluch zachęcany jest do aktywnego spędzania czasu poprzez barwne światełka, wesołe dźwięki czy piosenki i nagradzające rymy. Zabawa polega więc na tańcach, podskokach czy obrotach, do których motywują aktywowane przez ruch kolorowe światła i śmieszne dźwięki. Poza aktywną zabawą, maluszek może też bawić się na siedząco. Może więc naciskać różne przyciski, jednocześnie ucząc się alfabetu, liczb, kolorów czy kształtów. Każde z pól odpowiada za inne treści poznawcze. Do zabawy nadaje się też sam BeBo, czyli zabawka umiejscowiona na samym środku placyku. Brzdąc może obracać go czy odginać, a samo dotknięcie BeBo aktywuje wesołe polecenia czy pokaz światełek. Produkt ten jest odpowiedni dla dzieci od 9 miesiąca życia.Najpierw maluch korzysta z zabawki z pozycji siedzącej, z czasem świetnie sprawdzi się w nauce raczkowania i tańca. Co ważne, poprzez zadania oparte na akcji-reakcji dziecko jest nagradzane, co motywuje je do dalszych zabaw i wzmacnia poczucie jego wartości. Brzdąc uczy się związku między przyczyną a skutkiem. Do pierwszych kroczków zachęcą żywe kolory, wesoła muzyka i światełka. Jednocześnie produkt zapewni rozwój zmysłów pociechy.

https://www.youtube.com/watch?v=dFDCZCcJ5Tk

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej matę edukacyjną Fisher Price Bebo Interaktywna Mata Światło i dźwięk  

Fisher Price Muzyczna Mata Zabaw

Zwycięzca naszego porównania interaktywnych gadżetów dla niemowląt i dzieci

Fisher Price Muzyczna Mata ZabawKolejnym wart uwagi produktem Fisher Price jest mata muzyczna. Różnorodność barw, zadań, efektów dźwiękowych i faktur zapewnia odpowiednie bodźce wzrokowe, dotykowe i słuchowe dla dziecka. Ogromnym plusem tej zabawki jest to, że oferuje trzy różne formy zabawy, dopasowane do wieku malucha – na leżąco dla najmłodszych, na brzuszku dla nieco starszych, i na siedząco dla jeszcze większych odkrywców.

Producent gwarantuje, że interaktywny gadżet dla dzieci zapewni wiele godzin muzycznej zabawy, dzięki reagowaniu na ruchy brzdąca. Przykładowo, noworodek podczas leżenia na pleckach może bawić się wiszącymi zabawkami. Podczas zabawy na brzuszku, dziecko może dotykać różnych instrumentów na macie, za co jest nagradzane wesołymi dźwiękami, motywującymi go do podnoszenia się, trącania elementów, sięgania do nich.

Z kolei podczas zabawy na siedząco, maluszek może uderzać w matę czy serwować jej kopniaczki, wywołującym tym jeszcze ciekawsze muzyczne odgłosy. Taka zabawa pozwoli rozwijać zręczność i sprawność ruchową dziecka. Nauczy też związku między przyczyną a skutkiem.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej matę edukacyjną Fisher Price Muzyczna Mata Zabaw

 

Fisher Price Przyjaciele z Lasu Tropikalnego

Fisher Price Przyjaciele z Lasu TropikalnegoNastępnym ciekawym przykładem maty dla niemowlaka jest produkt marki Fisher Price “Przyjaciele z lasu tropikalnego”. Jest ona przeznaczona dla dzieci już od dnia narodzin. Wyróżnia się różnokolorowymi elementami i grafikami przedstawiającymi sympatyczne zwierzaki lasu tropikalnego. Stworzona została z myślą o najmłodszych pociechach, aby wspierać wczesny rozwój (posiada grzechotki i gryzaki).

Żywe kolory przykuwają wzrok brzdąca, a rozpięte nad matą plastikowe rurki z przypiętymi motylkami i małpkami zachęcają do sięgania po nie. Do zabawy są też przeznaczone duży szeleszczący liść, tasiemki-promyczki, pluszowy tukan z dzwoneczkiem, żabka-lusterko i papuga z wiatraczkiem. Jest też możliwość włączenia muzyczki i kolorowych światełek.

Rodzic może ustawić dowolny tryb – aktywowany ruchem dziecka, muzyczny (są cztery różne melodyjki do wyboru) lub prezentujący odgłosy natury – dźwięki lasu tropikalnego.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej matę edukacyjną Fisher Price Przyjaciele z Lasu Tropikalnego

Tiny Love mata edukacyjna – Gigant Odkryj świat

Tiny Love Mata interaktywna Gigant Odkryj światNiezwykle interesującym przykładem maty dla małego dziecka firmy Tiny Love jest Gigant – odkryj świat. Jest to w zasadzie duża mapa świata, dzięki której maluszek może uczyć się poprzez zabawę. Na kolorowej powierzchni znajdują się malunki wesołych zwierzaków charakterystycznych dla danego kontynentu – przykładowo, z Australii zerkają kangurki, a Antarktyda ukazuje pingwinka i niedźwiadka.Różne motywy zwierząt pozwolą opowiedzieć wiele różnych historyjek. Tym samym wzmocni się więź między rodzicem a dzieckiem. Przyczepione do jednego z rogów zabawki lusterko zachęci maluszka do zabawy na brzuszku.Co ważne, zabawka dla dziecka nie jest cienka, a żywym kolorom niestraszne pranie w pralce. Elementy wypukłe na macie motywują dziecko do zabawy i nauki. Niektórym brzdącom może szczególnie przypaść do gustu przyczepiony gryzaczek. Jest to dość duża mata edukacyjna.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej matę edukacyjną Tiny Love Mata interaktywna Gigant Odkryj świat

 

Tiny Love Mata do zabawy z pałąkiem Safari

Tiny Love Mata z pałąkiem SafariJeszcze jedną fantastyczną zabawką z tej kategorii marki Tiny Love jest gadżet dla bobasa z pałąkami o nazwie Miejskie Safari. Jest to typowa mata edukacyjna kojec. Sprawdzi się ona idealnie jako pomoc w odkrywaniu świata zabawy. Pozytywnie wpłynie na rozwój zarówno fizyczny, jak i emocjonalny, a także zmysłowy. Zawieszone nad matą elementy zachęcą brzdąca do unoszenia główki, rozwijając tym samym koordynację wzrokowo-ruchową. Ponadto, korzystanie z niej przyczyni się do nauki kontrolowania ruchów rąk i doskonaleniu sprawności ruchowej. Dziecko będzie uczyło się również zależności przyczyna-skutek. Oprócz tego, muzyka klasyczna wydobywająca się z głośników gadżetu wspomoże rozwój poznawczy.

Co istotne w przypadku najmniejszych dzieci, możemy matę połączyć brzegami i stworzyć w ten sposób przytulny kojec, zapewniając malcowi poczucie bezpieczeństwa. Dla najmłodszych szczególnie dobrze sprawdzi się dołączona grzechotka i panel wydobywający muzykę po dotknięciu rączką lub stopą. Nieco starsze maluchy będą mogły próbować uderzać i wprawiać w ruch wiszące u góry zabawki, rozwijając swoje zdolności motoryczne. Jak widać, dzięki różnorodności zastosowań, produkt sprawdzi się przez dłuższy czas. Jeszcze jedną ważną rzeczą jest to, można ją prać w pralce. Pokój dziecięcy bez niej się obejdzie!

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej matę edukacyjną Tiny Love Mata z pałąkiem Safari
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *