Jaki termometr bezdotykowy kupić

Jaki termometr bezdotykowy kupić

Narzędzia do mierzenia temperatury są niezbędnym elementem każdej domowej apteczki. Przydatne są zwłaszcza w przypadku, gdy w domu znajduje się małe dziecko. Podwyższona temperatura może oznaczać chorobę lub zakażenie, które może wymagać interwencji lekarskiej.

Nowoczesne termometry są bardzo bezpieczne w użyciu, nie trzeba z nimi uważać tak jak w przypadku tradycyjnych rtęciowych. Najnowocześniejszym z dostępnych obecnie na rynku typów termometrów jest elektroniczny termometr bezdotykowy, zwany również pirometrem. Jak wybrać dobry termometr bezdotykowy? Na co należy uważać?


Spis treści

Jak działa termometr bezdotykowy

Do funkcjonowania termometru bezdotykowego wykorzystywana jest technologia oparta na podczerwieni. Metoda ta eliminuje ryzyko rejestrowania temperatury pobliskich źródeł ciepła.

Pirometry działają szybko i precyzyjnie, a dokonywanie pomiarów odbywa się higienicznie, ponieważ aparat nie musi dotykać ciała. Takie bezinwazyjne mierzenie temperatury zapobiega przenoszeniu drobnoustrojów i ogranicza ryzyko zakażeń, co jest szczególnie istotne na oddziałach szpitalnych. Aby dokonać pomiaru, wystarczy na kilka sekund zbliżyć przyrząd do czoła lub innej części ciała na odległość od kilku do kilkunastu centymetrów.

Termometr bezdotykowy jest łatwy i bezproblemowy w obsłudze. Pomiar odbywa się poprzez wycelowanie w obiekt i przyciśnięcie przycisku na pirometrze. Nie ma potrzeby dezynfekowania urządzenia po użyciu czy wymienianiu końcówek.

Może Ci się też przydać:


Funkcje termometru bezdotykowego

Dobry termometr bezdotykowy powinien charakteryzować się przede wszystkim wbudowanym mechanizmem kalibracji temperatury otoczenia w stosunku do temperatury ciała. Powinien on również zapewnić wysoką precyzję pomiaru.

Pirometr przydatny jest dla rodziców małych dzieci, dla których mierzenie temperatury bywa uciążliwe. Zwykle dzieciom, zwłaszcza małym, ciężko jest usiedzieć spokojnie w nieruchomej pozycji niezbędnej do dokonania pomiaru temperatury standardowym urządzeniem. Termometry bezdotykowe umożliwiają szybki i miarodajny pomiar, nawet śpiącemu niemowlakowi. To najlepsze urządzenie również dla osób starszych, ze względu na prostotę obsługi, a także krótkość trwania procesu. Dla pewności badanie można zawsze powtórzyć, co ze względu na jego charakter nie zabierze wiele czasu i nie jest uciążliwe dla korzystającego.

Jak wybrać dobry termometr bezdotykowy

Przede wszystkim warto wybrać markowy, solidnie wykonany produkt, z odpowiednio długim okresem gwarancji (dobrze, aby producent zapewniał ją na 2, 3 lata). Warto również zwrócić uwagę na to, czy dane urządzenie posiada takie przydatne funkcje jak wbudowany zegar lub zapamiętywanie ostatnich pomiarów. Pomocny jest również podświetlany ekran – ułatwia odczytywanie pomiaru w ciemności. Istotna jest też skala zastosowana w danym termometrze (może wskazywać temperaturę w skali Celsjusza lub Fahrenheita).

Dokonując zakupu, warto również sprawdzić wielofunkcyjność urządzenia. Dobrej jakości termometr bezdotykowy bardzo często wyposażony jest w funkcję pomiaru obiektów innych niż ludzkie ciało. Tym samym za pomocą jednego narzędzia możemy sprawdzić przykładowo temperaturę mleka dla dziecka, temperaturę wody w wannie, temperaturę przygotowywanych potraw czy temperaturę otoczenia. Ważne, aby pamiętać, że w większości przypadków urządzenia tego typu dokonują pomiaru w określonej skali – zwykle od 0 do 100 stopni Celsjusza, w związku z czym wykonywanie pomiarów temperatury na zewnątrz może być obarczone sporym ryzykiem błędu, szczególnie jesienią i zimą.

Sprawdź te termometry bezdotykoweRecenzja NOVAMA Free – sprawdzony termometr bezdotykowy

NOVAMA FREE to cieszący się dużą popularnością całkowicie bezdotykowy termometr medyczny do pomiaru temperatury ciała dorosłych i dzieci. Odznacza się przyjaznym ergonomicznym designem, wysokim stopniem dokładności oraz łatwością obsługi. Wystarczy mniej niż 1 sekunda bez kontaktu ze skórą do otrzymania precyzyjnego wyniku. Dzięki temu mamy możliwość na szybką reakcję i następnie diagnostykę.

termometr bezdotykowy novama free

Urządzenie posiada pamięć 30 ostatnich pomiarów przydatnych do monitorowania rozwoju choroby i spadków/wzrostów gorączki na przestrzeni kilku dni. Dostępna jest też funkcja trybu nocnego, który polega na wyciszeniu dźwięków, by bez obaw używać termometru, podczas gdy dziecko śpi. W nocy pomocnym okaże się również podświetlany wyświetlacz LCD. Dla ceniących wielofunkcyjność sprawdzi się znakomicie, ponieważ umożliwia kontrolę temperatury nie tylko ciała, ale i pokarmów, płynów i pomieszczeń. W oszczędności baterii pomoże nam funkcja automatycznego wyłączania po 30 sekundach bezczynności. Stan baterii możemy łatwo sprawdzić na podstawie wyświetlanego wskaźnika zużycia baterii.

Warto również zwrócić uwagę na to, że termometr ten posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka – oznacza to, że spełnia kryteria dotyczące bezpieczeństwa i jakości materiałów.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej termometr NOVAMA Free


Test NOVAMA Autofocus 9072713 – ciekawy termometr bezdotykowy

NOVAMA Autofocus 9072713 to termometr zapewniający natychmiastowy pomiar poniżej 1 sekundy w optymalnej odległości od czoła lub innego obiektu (odległość pomiaru to około 4-6cm). Jest to pierwszy termometr zapewniający pomiar automatyczny, tj. bez konieczności utrzymywania prawidłowej odległości. Same wyniki mierzenia odznaczają się bardzo dużą dokładnością – do 0,3 stopni C. Dokładność ta została wzbogacona poprzez funkcję eliminacji błędów obsługi – urządzenie automatycznie redukuje nieprawidłowe pomiary wynikające ze złego doboru odległości lub ustawieniu złego kąta podczas mierzenia. Bezdotykowa technika umożliwia dokonanie pomiaru w sposób higieniczny, czysty i niezwykle wygodny. NOVAMA Autofocus może być stosowany do mierzenia zarówno temperatury ciała, jak również temperatury innych obiektów, płynów, posiłków czy kąpieli.

Termometr bezdotykowy novama autofocus

Urządzenie posiada dwa czujniki – odległości i podczerwieni. Duży ekran z podświetleniem zapewni wygodę stosowania nawet osobom starszym. Termometr posiada zapis w pamięci ostatnich 10 pomiarów. Istnieje opcja zastosowania trybu cichego, czyli bez dźwięku – opcja przydatna przy stosowaniu w czasie snu dziecka. Dostępna jest też funkcja alarmu gorączki oraz możliwość wyboru skali temperatury (Celsjusz lub Fahrenheit). Pomocny w użytkowaniu jest również wskaźnik zużycia baterii. Co więcej, narzędzie wyłącza się automatycznie po 30 sekundach. W zestawie znajduje się kapsuła ochronna.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej termometr NOVAMA Autofocus 9072713


Termometr KARDIO-TEST KT-50PRO – Test i recenzja

Termometr KARDIO-TEST KT-50PRO posiada wszystkie podstawowe cechy charakteryzujące termometry bezdotykowe – są to między innymi nieinwazyjność, niewielki rozmiar oraz łatwość i wygoda w obsłudze. Nie ma potrzeby dotykania skóry czy wprowadzania sondy do jakiejkolwiek części ciała. Dzięki temu mierząc temperaturę niemowlęcia, nie odczuje ono żadnego dyskomfortu podczas użycia ani nie zostanie obudzone w trakcie snu. Co ważne, wykonanie dokładnego pomiaru trwa tylko 1 sekundę.

Termometr bezdotykowy KARDIO-TEST KT-50PRO

Oprócz funkcji pomiaru temperatury ciała, termometr Kardio-Test KT-50PRO służy również do mierzenia temperatury powierzchni danego przedmiotu. Sam pomiar charakteryzuje się wysokim stopniem precyzyjności i stabilnym działaniem. Urządzenie posiada również funkcje alarmu podwyższonej temperatury ciała oraz funkcję pamięci poprzednich pomiarów (aż 64 ostatnich pomiarów). Pomocny w stosowaniu jest też podświetlany wyświetlacz cyfrowy LCD. Temperatura może być mierzona w dwóch trybach – w skali Celsjusza lub Fahrenheita. Oprócz tego, dostępny jest tryb automatycznego oszczędzania energii – urządzenie wyłączy się, gdy nie będzie używane. Do użycia termometru Kardio-Test KT 50PRO nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z wymianą jednorazowych kapturków czy przeprowadzania dezynfekcji. Obudowa wykonana jest z trwałego plastiku, co zapewnia wysoki poziom ochrony urządzenia i oporność na uszkodzenia mechaniczne.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej termometr KARDIO-TEST KT-50PRO


Recenzja Termometr bezdotykowy Omron Gentle Temp 720

Termometr OMRON Gentle Temp 720 MC-720-E jest kolejnym zupełnie bezkontaktowym urządzeniem umożliwiającym szybki i dokładny pomiar nie tylko temperatury ciała, ale i otoczenia – przykładowo napoju czy wody do kąpieli. Co istotne, nie ma potrzeby stosowania kapturków ochronnych na sondę. Długość trwania procesu mierzenia to zaledwie 1 sekunda, a odległość od powierzchni pomiaru powinna wynosić 1-3cm. Dokładność pomiaru to +/-0,2 st. C.

termometr bezdotykowy Omron Gentle Temp 720

Do najważniejszych cech termometru należą podświetlany wyświetlacz LCD, dzięki któremu możemy odczytywać temperaturę w nocy oraz sygnalizacja dźwiękowa (jest też możliwość jej wyłączenia). Urządzenie ma opcję zachowywania 25 ostatnich pomiarów w pamięci, do wyboru w skali Celsjusza lub Fahrenheita. Nowoczesny, ergonomiczny kształt zapewnia wygodę stosowania. Termometr zasilany jest 1 baterią CR2032 wystarczającą na ponad 2500 pomiarów.

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej termometr Omron Gentle Temp 720


Test THERMOFLASH LX-26 – sprawdzony termometr

Następnym termometrem korzystającym z najnowszej technologii podczerwieni do mierzenia temperatury jest THERMOFLEX LX-26. Technika podczerwieni pozwala na dokonanie pomiaru z tętnicy skroniowej. Udowodniono, że taki pomiar jest dokładniejszy od innych np. temperatury w uchu, ponieważ tętnica skroniowa znajduje się bardzo blisko skóry, a przepływ krwi jest regularny i stały. Możliwe jest dokonanie pomiaru nawet z odległości 8 cm, choć producent podkreśla, że największą precyzję uzyskamy przy odległości 5cm. Dokładność, szybkość (poniżej 1 sekundy!) i prostota stosowania w postaci naciśnięcia jednego przycisku to jedne z ważniejszych atutów tego urządzenia.

termometr bezdotykowy THERMOFLASH LX-26

Termometr zapamiętuje 32 ostatnie pomiary, a wyniki widoczne są na podświetlanym wyświetlaczu LCD. Trwałość narzędzia to aż 40 000 pomiarów. Ze względu na bardzo dużą żywotność stosowany jest chętnie w placówkach szpitalnych, ośrodkach zdrowia czy domach opieki. Co ważne, urządzenie wyłącza się samo po upływie 5 sekund bezczynności. Dużą zaletą jest też możliwość używania do mierzenia temperatury różnych pokarmów np. w butelce dla dziecka, wody do kąpieli czy temperatury w pokoiku dziecka. Jeśli dla kogoś ważne są kwestie wizualne, dodatkowym plusem będzie możliwość doboru koloru termometru (różowy, zielony, niebieski lub biały).

Sprawdź gdzie kupisz najtaniej termometr THERMOFLASH LX-26


Ranking termometrów bezdotykowych

 
Nazwa KARDIO-TEST KT-50PRO OMRON Gentle Temp 720
THERMOFLASH LX-26 NOVAMA Free NOVAMA Autofocus
 Sprawdź najniższą na rynku cenę  Sprawdź najniższą na rynku cenę  Sprawdź najniższą na rynku cenę  Sprawdź najniższą na rynku cenę  Sprawdź najniższą na rynku cenę
Czas pomiaru 0,5 s 1 s poniżej 1 s poniżej 1 s poniżej 1 s
Skala pomiaru Fahrenheit, Celsjusz Fahrenheit, Celsjusz Fahrenheit, Celsjusz Fahrenheit, Celsjusz Fahrenheit, Celsjusz
Podświetlany wyświetlacz Tak Tak Tak Tak Tak
Liczba pomiarów zachowanych w pamięci 64 25 32 30 10
Odległość pomiaru dokonywanego na czole 3-5 cm 1-3 cm 5-8 cm 0,5-3 cm 4-6 cm
Wymiary 110 × 53 × 162 [mm] 155 x 45 x 39 [mm] 155 x 90 x 38 [mm] 128 x 45 x 39 [mm] 147 x 44 x 48 [mm]
Masa 147 g 90 g 220 g 80 g 80 g
Zasilanie 2 baterie AAA 1 bateria CR2032 2 baterie AA 2 baterie 1.5V AAA 2 baterie 1.5V AAA
Automatyczne wyłączanie po upływie ok. 6 s brak po upływie ok. 5 s po upływie ok. 30 s po upływie ok. 30 s
Pomiar innych obiektów (płyny, pomieszczenie) Tak Tak Tak Tak Tak
Dokładność +/-0,2 °C +/-0,2 °C +/-0,3 °C +/-0,2 °C +/-0,3 °C
Tryb nocny Nie Tak Nie Tak Tak
Jak nas znalazłeś:
 • Termometr bezdotykowy
 • Jaki termometr bezdotykowy kupić
 • Jaki termometr bezdotykowy wybrać
 • Jaki termometr kupić
 • Jaki termometr wybrać
 • Dobry termometr bezdotykowy
 • KARDIO-TEST KT-50PRO test
 • Omron Gentle Temp 720 test
 • THERMOFLASH LX-26 test
 • NOVAMA Free test
 • NOVAMA Autofocus 9072713 test
 • KARDIO-TEST KT-50PRO recenzja
 • Omron Gentle Temp 720 recenzja
 • THERMOFLASH LX-26 recenzja
 • NOVAMA Free recenzja
 • NOVAMA Autofocus 9072713 recenzja
 • Porównanie termometrów bezdotykowych
 • Ranking termometrów bezdotykowych

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (65 votes, average: 4,25 out of 5)

Loading...

6 thoughts on “Jaki termometr bezdotykowy kupić

 1. Ja zdecydowałam się na termometr bezdotykowy na podczerwień Diagnostic NC300 i jestem bardzo zadowolona, ma bardzo dokładne pomiary i mierzy temperaturę w sekundę, dla mnie jest świetny.

 2. mało wygodny jest i dość spory mam porównanie z Truelifem i ten drugi lepiej u mnie się sprawdza. Plus ma jeszcze tryb do powierzchni.

 3. Bezdotykowy termometr ma w swojej ofercie chyba Diagnosis? Tak coś mi się kojarzy, bo siostra mi wspominała, że chyba tam kupiła swój model. A chwali go jak szalona!

 4. U mnie w domu od niedawna gości diagnostic nc 300, bardzo fajny sprawnie działający sprzęt. Nie wrócę już do rtęciowych 😛

 5. Z czystym sumieniem polecam Diagnostic Nc 300 – jak zaczniecie używać, to już nigdy nie wrócicie do takich na rtęć haha u dzieciaków niezastąpiony

 6. Ja wybrałam haxe, co prawda głównie do uszka, ale ma możliwość mierzenia na czole, można zmierzyć temperaturę powietrza i wody, fajna sprawa, polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *