Książki dla przyszłego farmaceuty

Miri
Posty: 81
Rejestracja: wt mar 31, 2020 1:42 pm
Książki dla przyszłego farmaceuty

Post autor: Miri »

W związku z tym, że jestem już po obronie i czeka mnie jeszcze półroczny staż w aptece, zaczęłam się pomału interesować literaturą fachową żeby w ramach wolnego czasu odświeżyć swoją wiedzę. Nie chodzi mi o syntezy czy chemię organiczną, a pozycje z farmakologii czy opieki farmaceutycznej, które mogłyby mi się przydać w późniejszej pracy z pacjentem

Jakie pozycje polecicie?

Ennia
Posty: 88
Rejestracja: śr kwie 01, 2020 6:50 am
Re: Książki dla przyszłego farmaceuty

Post autor: Ennia »

British National Formulary, brytyjska farmakopea, bardzo przydatna z uwagi na skondensowanie informacji- dawki terapeutyczne, interakcje itp. O ile nie przeszkadza Ci oczywiście to, ze ksiązka jest w jezyku angielskim. Jest jednak niewielkiego formatu oraz pisana prostym językiem tak wiec mozna ją mieć zawsze przy sobie.

Zresztą najlepiej będzie zerknać sobie tutaj:
pzwl/pl/Farmacja/Farmacja,73500678,k.html

W księgarni znajdziesz bardzo duży wybór książek farmaceutycznych.

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Książki dla przyszłego farmaceuty

Post autor: chorobo »

Jeżeli szukasz specjalistycznych książek do szkoły, to polecam Ci zerknąć tutaj taniaksiazka/pl/matematyka-z-plusem-1-podrecznik-zakres-rozszerzony-po-szkole-podstawowej-malgorzata-dobrowolska-p-1260092.html Moim zdaniem, to bardzo dobrze wyposażona księgarnia internetowa, która ma naprawdę niskie ceny. Myślę, że bez problemu tam znajdziecie coś dla swoich dzieci.


ODPOWIEDZ