Ciśnieniomierz

Dzowana
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 14, 2020 9:45 pm
Ciśnieniomierz

Post autor: Dzowana »

Proszę poradzcie jaki będzie najlepszy do domowego użytku :)

Pozdrawiam

PatrycjaMorales
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 22, 2020 8:25 pm
Re: Ciśnieniomierz

Post autor: PatrycjaMorales »

Z pewnością ktoś coś poradzi.

PatrycjaOneal
Posty: 4
Rejestracja: sob cze 20, 2020 7:05 pm
Re: Ciśnieniomierz

Post autor: PatrycjaOneal »

Moim zdaniem o wiele korzystniej jest zapobiegać niż leczyć. W rzeczywistości to ludzie ze stwierdzonymi zaburzeniami ciśnienia tętniczego często nie trzymają się wytycznych otrzymanych przez lekarza. Systematyczne mierzenie ciśnienia oraz zapisywanie wyników jest podstawą do dalszej diagnozy choroby. Wybierając ciśnieniomierz mamy do wyboru właściwie dwa typy: naramienny i nadgarstkowy. Ten pierwszy z reguły dokonuje bardziej dokładnych pomiarów dlatego jest on częściej zalecany. Warto zwrócić uwagę na to, że ciśnieniomierz naramienny może być w pełni autmomatyczy, po wciśnięciu guzika pompuje mankiet. Ze względu na to ułatwienie będzie idealnym rozwiązaniem dla osób mierzących ciśnenie chociaż raz dziennie.

treska
Posty: 16
Rejestracja: pt mar 27, 2020 12:34 pm
Re: Ciśnieniomierz

Post autor: treska »

Ja właśnie jestem na etapie kompletowania swojej apteczki do domu, w razie nagłych wypadków itd. Jak myślicie, czy ciśnieniomierz też warto zakupić do wyposażenie apteczki pierwszej pomocy czy jednak taki "sprzęt" sprawdzi się tylko w przypadku osób mających problem z ciśnieniem?

violet
Posty: 24
Rejestracja: wt sty 28, 2020 10:34 am
Re: Ciśnieniomierz

Post autor: violet »

Hej, a pytaliście może w sklepie Dla Pacjenta https://dlapacjenta.pl/ ? Z tego, co wiem, to mają tam sporo wyposażenia medycznego, w tym na pewno sprzętów, dlatego dla mnie naturalne jest szukanie właśnie tam. U nas też w domu króluje ciśnieniomierz, niestety, człowiek się starzeje i jest już coraz gorzej, a nie lepiej ;)


ODPOWIEDZ