Opieka nad chorym w domu

Awatar użytkownika
Magiee54
Posty: 50
Rejestracja: śr kwie 03, 2019 9:08 pm
Opieka nad chorym w domu

Post autor: Magiee54 »

Czy opieka nad osobą przewlekle chorą w domu jest trudnym rozwiązaniem? Jak sobie z tym radzicie, jeżeli znaleźliście się w takiej sytuacji. Ja skorzystam chyba z poradników i warsztatów wideo dostępnych na stronie https://damy-rade.info/ . Projekt ten powstał właśnie z myślą o takich sytuacjach. Na pewno będzie to bardzo merytoryczne rozwiązanie.

Alexia
Posty: 21
Rejestracja: pt mar 27, 2020 5:26 pm
Re: Opieka nad chorym w domu

Post autor: Alexia »

Nie jest to łatwe zadanie, ale dużo zależy od osób, które zajmują takimi osobami. Moja siostra podjęła się opieki nad swoją teściową i jestem dla niej naprawdę pełna podziwu. Nawet zaproponowałam jej żeby kupić tej pani specjalną pomoc w związku z Alzheimerem https://seniorlux.pl/Pomoce-dla-osob-z-demencja-c662 , ponieważ byłaby bardzo przydatna w takiej sytuacji. W sklepie jest duży wybór odpowiednich artykułów.

zdrowaja
Posty: 46
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 1:59 pm
Re: Opieka nad chorym w domu

Post autor: zdrowaja »

Różne są powody zaniemożenia i może to się naprawdę przedłużać, dlatego, jeśli jesteśmy osobą leżącą, powinniśmy pomyśleć o czymś takim jak krem na odparzenia skóry . Bo to jednak nietrudno o rozwój infekcji, dosłownie z powietrza, kiedy skóra jest zraniona, wadliwa. Nie przeciągajcie tego, zadbajcie o siebie.

gosiek
Posty: 17
Rejestracja: czw paź 01, 2020 12:20 pm
Re: Opieka nad chorym w domu

Post autor: gosiek »

Opieka nad osobą przewlekle chorą w domu to nie jest łatwe zadanie. Jeszcze dużo zależy z jaką chorobą mamy do czynienia. Jeśli chora osoba jest leżąca to bywa, że leczenie odleżyn też trzeba wdrożyć. Są osoby, które mają skłonności do tworzenia się odleżyn.

Franczeska
Posty: 103
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:14 pm
Re: Opieka nad chorym w domu

Post autor: Franczeska »

Jeśli chodzi o opiekę nad osobą ciężko chorą w domu, to na pewno warto zaopatrzyć się w kilka przydatnych rzeczy. Jedną z nich są podkłady nieprzemakalne na łóżko, zwłaszcza, jeśli chory ma problemy ze wstawaniem lub z nietrzymaniem moczu. Takie podkłady można kupić na przykład w internetowych sklepach medycznych, na przykład na medyczny.store. Polecam ;)

malinka
Posty: 72
Rejestracja: pn kwie 20, 2020 11:50 pm
Re: Opieka nad chorym w domu

Post autor: malinka »

No, tak najważniejsze jest to, aby stosować też odpowiednie produkty lecznicze, które faktycznie działają i są bezpieczne. Ja ostatnio zainteresowałam się środkami, które zawierają srebro koloidalne https://www.sklepzycia.pl/niejonowe-srebro-koloidalne i mają naprawdę wszechstronne zastosowanie. Ponoć sprawdzają się w najróżniejszych problemach skórnych, czy też można stosować go do płukania jamy ustnej.

Danuta
Posty: 46
Rejestracja: pt lip 10, 2020 7:26 am
Re: Opieka nad chorym w domu

Post autor: Danuta »

Opieka nad chorym niepełnosprawnym to trudne zadanie, Podnoszenie, przebieranie bywa trudne i nie ma co kryć męczące. Dlatego min by ułatwić sobie pracę warto pomyśleć o takim rozwiązaniu - zobaczcie tu https://pokonaj-bariery.pl/c/sprzet-pom ... -tym-sito/ Podnośniki pacjenta pomagają odciażyć opiekuna. Są różne rodzaje podnośników, większość z nich ma funkcję pionizowania co pozwala na rehabilitację domową - wzmocnienie mięśni,stawów, poprawę krążenia.


ODPOWIEDZ