Praca za granicą a zwrot podatku

zuzia852
Posty: 707
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Praca za granicą a zwrot podatku

Post autor: zuzia852 »

Czy ktoś z was może pracował za granicą w Niemczech i wie jak tutaj się rozliczyć z podatku? Bo ja muszę złożyć zeznanie a nie znam się na tym, chyba będę musiała wynająć firmę taką jak zwrot-podatkow/pl/ którzy się tym w moim imieniu zajmą. Co o tym myślicie?

pariss
Posty: 168
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:34 pm
Re: Praca za granicą a zwrot podatku

Post autor: pariss »

ja pracuje w Niemczech ( wyjeżdzam z agencją Dolce Vita i jestem opiekunką osób starszych) a sprawami księgowymi zajmuje się moja znajoma :) i to ona rozlicza podatek :)

Franczeska
Posty: 312
Rejestracja: śr lip 22, 2020 12:14 pm
Re: Praca za granicą a zwrot podatku

Post autor: Franczeska »

Wybierając się do pracy za granicę warto moim zdaniem najpierw pouczyć się trochę języka obcego. Jeśli na przykład jedziecie do Niemiec, to na stronie internetowej profi-lingua/pl/kursy-jezykowe/niemiecki/online znajdziecie ofertę kursu języka niemieckiego on-line, organizowanego przez Szkołę Językową ProfiLingua. Jest to szkoła z wieloletnim doświadczeniem, więc polecam :)

charakterna
Posty: 44
Rejestracja: wt gru 15, 2020 1:36 pm
Re: Praca za granicą a zwrot podatku

Post autor: charakterna »

To co ważne jest też w każdej firmie to odpowiednia komunikacja, bo bez tego ani rusz. Dlatego warto byłoby sobie sprawdzić, który komunikator wewnątrz firmy jest najlepszy? Który usprawni komunikację z pracownikami czy innymi osobami.

bubaa
Posty: 174
Rejestracja: wt sty 28, 2020 2:35 pm
Re: Praca za granicą a zwrot podatku

Post autor: bubaa »

To prawda nie da się wyjechać do pracy za granicę jeśli totalnie nie zna się języka obcego. Jeśli chodzi o Niemcy to na pewno trzeba zapisać się na kurs języka niemieckiego. Szkół językowych nie brakuje ale ja polecam szczególnie Structurę w Katowicach structura/pl/. istnieją na rynku już ponad 25 lat, zatrudniają świetnych lektorów, jest możliwa nauka w grupach lub indywidualnie. Poziom nauki jest zawsze dostosowany do umiejętności uczestnika.

zdrowaja
Posty: 213
Rejestracja: śr kwie 29, 2020 1:59 pm
Re: Praca za granicą a zwrot podatku

Post autor: zdrowaja »

Właściwie to ja o tym zwrocie podatku troszkę czytałam, ale jak to dokładniej działa to kompletnie nie wiem. Dlatego liczę, że jeśli się zgodzę na księgowość online z jedną księgową, która zna rozliczenia poza Polską, to w razie czego coś takiego ogarnę. Mam nadzieję, że to ogólnie będzie dla mnie rozliczeniem odpowiednim na przyszłość.

Kswerk
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:41 am
Re: Praca za granicą a zwrot podatku

Post autor: Kswerk »

Pamiętajcie że zawsze jest 1% podatku i zawsze jest też jakaś organizacja charytatywna dla dzieci jak rik/pl/organizacja-charytatywna-dla-dzieci/ której przyda się wsparcie!

Mella
Posty: 273
Rejestracja: pt wrz 04, 2020 12:58 pm
Re: Praca za granicą a zwrot podatku

Post autor: Mella »

Szukając przede wszystkim konkretnych podpowiedzi na temat tego należy skutecznie i bezpiecznie rozliczyć podatku online to ze swojej strony jak najbardziej mogę polecić Wam tez do sprawdzenia bardzo dobrze przygotowany artykuł rmf24/pl/fakty/polska/news-jak-rozliczyc-pit-37-w-wersji-elektronicznej,nId,5838276#crp_state=1 gdzie akurat będziecie mogli dowiedzieć się więcej jak należy się za to skutecznie zabrać i na jakie aspekty uważać, jeśli chodzi oczywiście o wersje PIT 37. Pozdrawiam i koniecznie dajcie znać na co się zdecydowaliście!

SebastianUs
Posty: 70
Rejestracja: czw wrz 24, 2020 10:04 am
Re: Praca za granicą a zwrot podatku

Post autor: SebastianUs »

Przede wszystkim jeżeli ma to być praca jako kierowca za granicą to możecie zwracając uwagę na te aspekty sprawdzając aktualne oferty na FachPraca, gdzie jest ich naprawdę sporo od różnych firm z wielu branży. Świetna opcja, ponieważ w sieci zdecydowanie dużo łatwiej szukać obiecujących ofert pracy z których będziecie mogli skorzystać.

Kswerk
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:41 am
Re: Praca za granicą a zwrot podatku

Post autor: Kswerk »

Zachęcam do odwiedzenia strony https://folimpex.com.pl/ - tam znajdziesz aktualne oferty pracy. Firma ta rozwija się bardzo dynamicznie, więc szanse na znalezienie interesującej propozycji zawsze są duże.


ODPOWIEDZ