Projektowanie ogrodów

chorobo
Posty: 676
Rejestracja: pt sie 21, 2020 9:28 am
Re: Projektowanie ogrodów

Post autor: chorobo »

Zastanawiam się, czy podczas aranżacji ogrodu uwzględnić jacuzzi. Nie ukrywam, że teraz jestem na etapie poszukiwania który producent jacuzzi spa będzie najlepszy. Jak macie jakieś sprawdzone miejsca, to dajcie mi znać.

farah557
Posty: 99
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:13 am
Re: Projektowanie ogrodów

Post autor: farah557 »

Wiele ciekawych wskazówek dotyczących projektowania ogrodu i zakupu niezbędnych akcesoriów możesz znaleźć na blogu dookoladomu/pl/. Zawarte tam posty są bardzo wyczerpujące i poruszają wiele ważnych kwestii, z którymi musi się zmierzyć każdy posiadacz ogrodu.

Marson
Posty: 74
Rejestracja: wt wrz 15, 2020 2:28 pm
Re: Projektowanie ogrodów

Post autor: Marson »

Jak już uda się go zaprojektować i stworzyć, to następnym krokiem będzie zadbanie o jego odpowiedni wygląd. Kluczowa jest zdecydowanie trawa, która rośnie bardzo szybko i systematycznie w sezonie co kilka dni trzeba ją kosić. Jednak jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę w tym zakresie to także, warto poszukać podpowiedzi specjalistów którzy pomogą Wam w tym żeby odpowiednio o to zadbać. Ze swojego doświadczenia mogę podrzucić Wam bloga skladczesci/pl/pl/blog/Bledy%2C-ktore-popelniamy-podczas-koszenia-trawnika/46 gdzie dowiecie się jakie błędy popełniamy najczęściej podczas koszenia i jak ich unikać. Co też przełoży się na wyższą wytrzymałość i brak awarii kosiarek :)

Erin
Posty: 64
Rejestracja: pn cze 29, 2020 5:53 pm
Re: Projektowanie ogrodów

Post autor: Erin »

Zastanawiam się nad tym czy w ogóle opłaca się wynająć architekt krajobrazu do zaprojektowania ogrodu. Bo wiadomo, że każdemu z nas zależy na tym aby mieć piękny i wymarzony ogród. Dlatego też coraz częściej zasięgamy opinii oraz fachowej pomocy właśnie od architekta krajobrazu. Może to i racja i sama zastanowię się nad takim rozwiązaniem

Alka
Posty: 68
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 7:43 pm
Re: Projektowanie ogrodów

Post autor: Alka »

Koszt architekta krajobrazu jest dość spory. Moim zdaniem warto poświęcić chwilę i zaprojektować ogród we własnym zakresie. Wystarczą inspiracje z blogów wnętrzarskich i tematycznych gazetek. Różne elementy wyposażenia ogrodów można kupić budżetowo - używane. Na portalach ogłoszeniowych jest sporo takich ofert. A do tego sadzonki - także online.

patrycja7
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 26, 2020 11:25 am
Re: Projektowanie ogrodów

Post autor: patrycja7 »

Z pewnością przyda się także architektura ogrodowa. Mam na myśli między innymi altanę czy też wygodne meble ogrodowe. Warto więc zapoznać się z ofertą Ogrodolandii: ogrodolandia.wwarszawie/pl/ . Zdecydowanie jest w czym wybierać.

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Projektowanie ogrodów

Post autor: zuzia852 »

Projektując ogrody warto też zastanowić się jakie meble i dodatki wybrać, tutaj gardenspace/pl/ w tym sklepie internetowym znanego producenta polecam wam zamawiać. Mają meble wysokiej jakości, są wyprzedaże, na pewno coś fajnego dla siebie znajdziecie.

gosiek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 01, 2020 12:20 pm
Re: Projektowanie ogrodów

Post autor: gosiek »

Dużo zależy od ilości miejsca jakie ma się do dyspozycji, jeśli chodzi o aranżację. Według mnie najlepiej zacząć od solidnego ogrodzenia, bynajmniej ja tak zrobiłam. Wybór padł na firmę Joniec i ogrodzenie modułowe. Najwięcej uroku dodają przęsła gabionowe. Nikt nie ma podobnych na moim osiedlu, wyróżniają się. Przestrzenie przęseł można wypełniać różnym materiałem w całości lub w części. Zależy jaką chce się mieć przezierność. U mnie jest to kamień naturalny. Efekt jest super.

akacja56
Posty: 29
Rejestracja: pn paź 19, 2020 4:53 pm
Re: Projektowanie ogrodów

Post autor: akacja56 »

Czasem przy tych dużych ogrodach warto pomyśleć o dużym basenie, oczku wodnym itp. Warto tutaj wtedy poszukać ciekawych propozycji związanych z wywiertem różnych dziur, otworów na staltechnika/pl/ . Jak się szuka to się znajduje wiele fajnych propozycji w dobrej cenie z wypożyczeniem lub wynajmem.

Android
Posty: 241
Rejestracja: śr maja 20, 2020 10:30 am
Re: Projektowanie ogrodów

Post autor: Android »

Jak zlecasz projektowanie ogrodu firmie to poproś ich żeby uwzględnili ofertę firmy drutex/pl/ a dokładnie ogrody zimowe. Nie ma to jak zimą spędzać czas w takim miejscu z ukochanymi. Koszt nie jest specjalnie wygórowany więc nie obawiaj się i złóż zapytanie jak najszybciej.


ODPOWIEDZ