Zalety posiadania szałwii w ogrodzie

farah557
Posty: 99
Rejestracja: pt lip 10, 2020 10:13 am
Zalety posiadania szałwii w ogrodzie

Post autor: farah557 »

Czy słyszeliście o zaletach posiadania szałwii w ogrodzie? Nie jest to tylko roślina lecznicza, której napary pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, ale również chroni inne rośliny przed atakiem szkodników. A to wszystko dzięki olejkom eterycznym, które wydziela ta roślina. Jeśli ciekawi Cię tematyka naturalnych sposobów walki chociażby z komarami w ogrodzie, to polecam poczytać o tym na tej stronie: poradnikogrodniczy/pl/szalwia-lekarska-uprawa-zastosowanie-wlasciwosci-lecznicze.php

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Zalety posiadania szałwii w ogrodzie

Post autor: zuzia852 »

W ogrodzie dobrze jest mieć wiele roślin i krzewów, tutaj ale24/pl/2018/12/06/czym-jest-integrowana-ochrona-roslin/ możecie sobie poczytać jak można je chronić przed chorobami i pasożytami. Taka integrowana ochrona roślin jest popularna i robiona przez coraz więcej rolników na swoich polach i w ogrodach też.

gosiek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 01, 2020 12:20 pm
Re: Zalety posiadania szałwii w ogrodzie

Post autor: gosiek »

U mnie zioła w ogrodzie obowiązkowo i jest to nie tylko szałwia. Hoduję je w takich specjalnych gazonach ogrodowych od jońca, w których można uprawiać właśnie zioła, kwiaty, byliny i inne. Mają różne kształty, kolory, można je nawet łączyć ze sobą i tworzyć oryginalne aranżacje.

Awatar użytkownika
Jsigowacy
Posty: 95
Rejestracja: wt paź 27, 2020 3:11 pm
Re: Zalety posiadania szałwii w ogrodzie

Post autor: Jsigowacy »

Należy pamiętać, że zioła też warto ochronnie opryskiwać przed chorobami i szkodnikami. Bardzo wygodnym do tego sprzętem jest taki opryskiwacz ciśnieniowy sklepdlaogrodu/pl/pl/p/Opryskiwacz-Cisnieniowy-z-Dluga-Lanca-5-litrow-Greenmill/23062934 z aż 5 litrowym zbiornikiem i długą lancą.

Kswerk
Posty: 258
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 8:41 am
Re: Zalety posiadania szałwii w ogrodzie

Post autor: Kswerk »

Ogólnie to ja uwielbiam to że w ogrodzie można hodować różne pyszności. Na sklepdaglezja/pl/blog/jaka-fasole-wysiac-w-przydomowym-ogrodku zerknij sobie na informacje co warto posadzić. Może wpadnie Ci coś w oko

zuzia852
Posty: 692
Rejestracja: śr paź 28, 2020 4:21 pm
Re: Zalety posiadania szałwii w ogrodzie

Post autor: zuzia852 »

Ja to w moim ogrodzie mam wiele ziół i innych krzewów, teraz też posadziłam słoneczniki. Ale zauważyłam na nich plamy, to chyba jakaś choroba, tutaj https://www.syngenta.pl/atlas-chorob-i- ... lonecznika już sprawdzam co to może być w tym atlasie.


ODPOWIEDZ