Fotowoltaika

Awatar użytkownika
AsiulaS
Posty: 5
Rejestracja: wt maja 05, 2020 6:57 pm
Fotowoltaika

Post autor: AsiulaS »

Korzystacie może z rozwiązania fotowoltaiki śląsk w swoim domu? Zastanawiam się właśnie nad tym, jednak kompletnie nie wiem skąd zamowić panele słoneczne. Macie może jakieś propozycje? Dużo dobrego od znajomych słyszałem o tej stronce. Z tego co widzę to mają oni calkiem pozytywne opinie. Dajcie znać co o tym wiecie.

Awatar użytkownika
Magiee54
Posty: 415
Rejestracja: śr kwie 03, 2019 9:08 pm
Re: Fotowoltaika

Post autor: Magiee54 »

A słyszeliście może o tej firmie https://wasta.com.pl ? Razem z żoną zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem w naszym domu, jednak nie możemy się zdecydować na nic konkretnego. Ten link polecił nam nasz znajomy. Korzystaliście już z ich usług? Wiecie coś na ten temat? Dajcie znać, będę bardzo wdzięczny za pomoc!

leia72
Posty: 73
Rejestracja: czw cze 04, 2020 7:03 pm
Re: Fotowoltaika

Post autor: leia72 »

Ja niedawno trafiłam na ofertę fotowoltaika Bochnia pvtech/pl/fotowoltaika-bochnia/. Przeczytałam tam wiele ciekawych faktów, np. to, że inwestycja zwraca się po kilku latach, rachunki są znacznie niższe. Myślę, że opłaca się zainwestować w fotowoltaikę i później zaoszczędzić pieniądze na rachunkach. Wiadomo, że ceny idą w górę, więc warto szukać oszczędności na rachunkach.

bajarka
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 29, 2020 7:13 pm
Re: Fotowoltaika

Post autor: bajarka »

od zeszłego roku mamy fotowoltaike :) levada/pl/produkt/aleo-solar-x83-325/ konkretnie te panele, gleboko czarne wykonczenie, 25 lat gwarancji na nie no i bardzo wysoka jakosc ogniw

Marylka
Posty: 6
Rejestracja: wt paź 13, 2020 10:23 am
Re: Fotowoltaika

Post autor: Marylka »

A jaki jest realny okres zwrotu z inwestycji? Przy polskiej pogodzie i konieczności mycia paneli 2 razy w roku?

lewandowska
Posty: 184
Rejestracja: czw wrz 10, 2020 4:02 pm
Re: Fotowoltaika

Post autor: lewandowska »

My też zdecydowaliśmy się na panele do swojego gospodarstwa domowego. Wszystko zaczęło się od tego, że zainteresowała nas instalacja fotowoltaiczna dofinansowanie: pvge/pl/finansowanie/ ;) Jak się okazało kwalifikowaliśmy się na to, by je otrzymać i złożyliśmy stosowne dokumenty. Dzięki otrzymanym środkom nasz wkład własny wynosił zaledwie 15 tys., a panele działają u nas już półtora roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej inwestycji ze względu na niższe rachunki, które płacimy za prąd. Polecam wykonanie takiej instalacji w każdym gospodarstwie domowym. Warto ;)

Alka
Posty: 68
Rejestracja: pn wrz 28, 2020 7:43 pm
Re: Fotowoltaika

Post autor: Alka »

Zawsze chciałam mieć instalację fotowoltaiczną, ale zwyczajnie nie stać mnie na bycie eko w ten sposób. Na szczęście mogę realizować to pragnienie inaczej, przy pomocy respect energy. To nowa na polskim rynku firma zajmująca się pozyskiwaniem i odsprzedażą energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. To tańszy sposób by być eko. W mojej ocenie takie innowacyjne rozwiązania to inwestycja w przyszłość.

gosiek
Posty: 119
Rejestracja: czw paź 01, 2020 12:20 pm
Re: Fotowoltaika

Post autor: gosiek »

Generalnie wiem, że fotowoltaika to przyszłościowe rozwiązanie. Pozwalające na oszczędności jeśli chodzi o rachunki za prąd. Jednocześnie dba się też o ekologię i że coraz więcej osób takie rozwiązanie wybiera. Jednak już bardziej jeśli o szczegóły chodzi to dopiero doczytuję. Na solumagroup/pl/fotowoltaika,ac166/czy-panele-fotowoltaiczne-sie-oplacaja,948 między innymi, o opłacalności, o generowaniu energii i jeszcze o innych ważnych rzeczach.

Luna077
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 01, 2020 5:28 pm
Re: Fotowoltaika

Post autor: Luna077 »

Temat fotowoltaiki jest coraz bardziej popularny i coraz więcej osób decyduje się na panele słoneczne. A chcąc się dowiedzieć więcej na temat działania oraz typów inwerterów słonecznych polecam artykuł na stronie Wallbox. Jest tam bardzo ciekawie opisane jak konkretny model łączenia inwerterów wpływa na pobór i odzysk energii.

AsiaS
Posty: 104
Rejestracja: pn paź 12, 2020 9:44 am
Re: Fotowoltaika

Post autor: AsiaS »

Ja z kolei mogę polecić efektywniej/pl/audyt-energetyczny/. Firma ta przeprowadzi dokładny audyt energetyczny, co pozwoli wprowadzić odpowiednie działania energooszczędne. Do tego pomaga pozyskać dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych i dobrać odpowiednią instalacje do budynku :)


ODPOWIEDZ